Polska Architektura 2013: apartamentowiec DUNE docenia środowisko polskich architektów

Jaka była polska architektura ubiegłego roku? Które z realizacji zasługują na największą uwagę i które pozostaną trwałym znakiem w polskiej przestrzeni? Grupa specjalistycznych wortali Sztuka-Architektury już po raz szósty zaprasza do podsumowania minionego roku. Głosowanie w plebiscycie „Polska Architektura XXL” potrwa do końca lutego br. Wśród dziewięciu obiektów nominowanych do nagrody w kategorii realizacji prywatnych znalazł się mieleński apartamentowiec DUNE, oddany do użytku przez Firmus Group pół roku temu.

W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy blisko 80 kandydatów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znajdują się na stronach głównych wortali należących do Grupy Sztuka Architektury. Głos na DUNE oddać można zaś wykorzystując link http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?s=54#sonda.

Wortal www.sztuka-architektury.pl prezentuje kandydatów w dwóch kategoriach architektonicznych: funkcja prywatna oraz publiczna. Wśród prezentowanych realizacji znajdują się zarówno wielkie inwestycje instytucji publicznych, jak Muzeum Historii Żydów Polskich projektu Ilmari Lahdelma i Rainer Mahlamäki czy Centrum Edukacji Technologicznej „Stara Kotłownia” biura Dżus GK ARHITEKCI, jak i mniejsze realizacje realizowane przez prywatne osoby lub deweloperów.

Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem Internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą wybitni architekci.

Głosy w plebiscycie „Polska Architektura XXL” można oddawać do końca lutego za pomocą formularzy znajdujących się w dolnej części strony głównej wortali: www.sztuka-architektury.pl, www.sztuka-wnetrza.pl i www.sztuka-krajobrazu.pl. Zwycięzcy otrzymają honorowe dyplomy, a wybrani autorzy zostaną zaproszeni do prezentacji w Klubie Sztuka Architektury w Warszawie.

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone na początku marca 2014 r.