Rezydencja Park Mielno

Rezydencja Park Orła i Kopernika już gotowa – właściciele odbierają klucze do apartamentów

To z pewnością emocjonujący moment. Nabywcy apartamentów w Rezydencji Park Orła i Kopernika odbierają od dewelopera klucze i tym samym mogą już urządzać się w swoich czterech kątach nad morzem.

Rezydencja Park_Mielno

Chodzi o 24 lokale w dwóch bliźniaczych kameralnych budynkach. Każdy jest wykończony w standardzie „pod klucz”, z użyciem wysokiej jakości materiałów i wysokiej klasy sprzętu AGD.

Tego typu apartamenty to potencjalnie nie tylko miejsce wypoczynku, ale po prostu w pełni funkcjonalne całoroczne mieszkanie. Ulokowane zresztą w przepięknym i spokojnym miejscu. Nic więc dziwnego, że wśród nabywców są osoby, które sprzedały dom w Koszalinie i przenoszą się do chyba najpiękniejszej obecnie części Mielna na stałe. 

Warto dodać, że mocno zaawansowana jest budowa ostatniego elementu zespołu apartamentowego Rezydencja Park. Będzie to dziewiąty, oferujący 55 apartamentów, budynek w kompleksie. Jednocześnie to już czternasty apartamentowiec zrealizowany przez Firmus Group w Mielnie.

Kompleks Rezydencja Park w sumie tworzyć będzie dziewięć kameralnych budynków z łącznie 200 apartamentami. Całość wykonana w zabudowie wzorowanej na szachulcowym budownictwie typowym dla dawnego Pomorza.

Bartosz Warzecha, prezes koszalińskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, komentuje: – Rezydencja Park ma właściwe założenia urbanistyczne, które przełożyły się na spójny i kameralny kompleks mieszkaniowy. Te dziewięć budynków różni się od siebie, zarówno skalą, jak i architekturą. Razem stanowią jednak wyjątkowy i spójny kompleks. Idąc od centrum Mielna w stronę morza najpierw napotykamy największe budynki, najbardziej „miejskie” a potem stają się one coraz mniejsze, aż ostatnie są zupełnie kameralnymi obiektami. Te, wykonane z niezwykłą starannością o detal, obiekty tworzą nową nadmorską jakość. Jest to architektura na miarę XXI wieku, ale jednak głęboko zakorzeniona w historii Mielna.

Sześć obiektów, które powstawały etapowo w kolejnych latach, służy już właścicielom i ich gościom. Siódmy i ósmy, czyli Rezydencja Park Orła i Rezydencja Park Kopernika, właśnie są zasiedlane. Ostatnia, dziewiąta część Rezydencji Park, zamknie zespół apartamentowy od południa (od strony jeziora Jamno). Trwa wznoszenie murów nośnych drugiej kondygnacji.

Rezydencji Park jest bardzo popularna wśród nabywców. Wystarczy wspomnieć, że lokale w Rezydencji Park Orła i Kopernika były wyprzedane już rok temu, a w obecnie stawianym budynku jedna trzecia została zarezerwowana zanim na dobre rozkręciły się prace. Skąd takie zainteresowanie? Chodzi najpewniej o położenie i charakterystykę tego zespołu apartamentowego. Są to budynki kameralne, otoczone zielenią – w tym starymi sosnami nadmorskiego parku. Mają jednolity, stonowany styl architektoniczny. Gwarantują pełną prywatność, doskonałe warunki nie tylko do wypoczynku, ale również na przykład do pracy twórczej.

Rezydencja Park Mielno

Każdy z apartamentów Rezydencji Park dysponuje rozległym tarasem lub balkonem, każdy urządzony jest starannie po ostatni detal – z w pełni urządzonymi łazienkami i aneksami kuchennymi. Każdy z właścicieli apartamentów ma zapewnione miejsce postojowe dla samochodu. Przestrzeń między budynkami urządzona jest w sposób gwarantujący dorosłym możliwość odpoczynku, a najmłodszym zabawy. Teren jest w pełni ogrodzony, co gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Nic dziwnego, że ta część apartamentów, która jest przez właścicieli wynajmowana, cieszy się wśród turystów popularnością i jest często rezerwowana przez rodziny z dziećmi.