Rezydencja Park Mielno. Apartamenty wśród sosen na ostatniej prostej

Do finału zbliża się budowa ostatniego z dziewięciu elementów kompleksu Rezydencja Park. Budynek jest już gotowy w stanie surowym zamkniętym, trwają w nim zaawansowane prace wykończeniowe – wszystko zgodnie z harmonogramem. Tym samym nabywcy mogą być pewni, że w końcówce bieżącego roku odbiorą klucze do w pełni ukończonych i wyposażonych apartamentów ulokowanych w otoczeniu pachnącego żywicą nadmorskiego parku sosnowego.

Mieszkańcy i goście wybudowanych wcześniej ośmiu apartamentowców zgodnie podkreślają zalety Rezydencji Park. Choć to centralna część ruchliwego kurortu, nawet w szczycie sezonu wakacyjnego jest w tym miejscu spokojnie i cicho. Jednocześnie kilka minut wystarczy, by dotrzeć na plażę – z jednej strony albo nad jezioro Jamno – z drugiej. Zielone otoczenie, zapach sosen, piękna architektura tworzą poczucie pełnej intymności i harmonii. To idealne warunki do wypoczynku, ale również pracy twórczej wymagającej skupienia.

W aktualnej ofercie sprzedaży dostępne są apartamenty dwu i trzypokojowe, o pow. od 42 m kw. do 64 m kw. Każdy z nich gwarantuje użytkownikom rozległy taras lub balkon. Wszystkie lokale wykończone będą pod klucz, dodatkowo w pełni urządzone zostaną łazienki i aneksy kuchenne. Każdemu z właścicieli apartamentu zapewnione zostanie miejsce parkingowe. Przestrzeń między budynkami umożliwi odpoczynek jak i zabawę z dziećmi. Teren będzie w pełni ogrodzony, co zagwarantuje poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

Rezydencja Park ma w sobie coś z ducha starego Mielna, czyli letniska którego obraz utrwaliły fotografie sprzed stu lat, kiedy pojawili się w nim pierwsi goście poszukujący wypoczynku jednocześnie nad morzem i jeziorem. Będący na ukończeniu kompleks tworzy enklawę pięknej architektury, uroczy zakątek turystycznego miasta. Co więcej Rezydencja Park narzuciła charakter okolicznej zabudowie – inne powstające w pobliżu obiekty nawiązują do niej stylem architektury i stonowaną kolorystyką elewacji.  

W maju br. zakończyła się realizacja stanu surowego otwartego ostatniego z budynków kompleksu. Gotowe są wszystkie ściany i stropy wraz z drewnianą konstrukcją dachu, prowadzone są prace wewnętrzne – instalacyjne, tynkarskie i posadzkarskie, glazurnicze. Na zewnątrz brygady budowlane wykonują roboty elewacyjne, dekarskie oraz prace związane z zagospodarowaniem terenu. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wydanie lokali nabywcom w Rezydencji Park Mielno planowane jest jeszcze w tym roku.

W budynku zaplanowano także dwupokojowy apartament pokazowy o powierzchni 41,72 m kw. urządzony w stylu  Hamptons, którego nazwa wzięła się od willowej dzielnicy w nadmorskim mieście Hampton w pobliżu Nowego Jorku, we wschodniej części Long Island. To synonim nienachalnego luksusu i wygody. Nawiązanie do nadmorskich pejzaży stanowi esencję stylu Hamptons. Stąd wszechobecne przytłumione kolory, czyli błękity wody, wachlarz odcieni piasku, biel morskiej piany, spłowiałe brązy zaczerpnięte z wytrawionych solą morską desek wyrzucanych na brzeg. Oprócz drewna wykorzystuje się w tym stylu również inne naturalne materiały jak kamień, wiklina, trawa morska, len, a także miękkie linie, symetrię, naturalne światło i przestrzeń.

Średnia cena metra kwadratowego apartamentu w Rezydencji Park Mielno to 11 500 zł. W każdym z powstałych wcześniej budynków znajdowały one nabywców jeszcze przed zakończeniem budowy. Nie inaczej będzie zapewne i w tym przypadku, tym bardziej że to już ostatnia część tego urokliwego kompleksu.

Różne są motywacje zakupu apartamentów. Jedni kupują je wyłącznie z myślą o własnym użytku, chcąc mieć swój prywatny second home w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Inni traktują zakup apartamentu jako inwestycję gwarantującą dochody z wynajmu. Coraz częściej jednak zdecydowana większość nabywców łączy jedno z drugim.

Co ważne zakupując apartament z przeznaczeniem na wynajem nabywca nie musi zajmować się jego obsługą samodzielnie. Deweloper, czyli Firmus Group, współpracuje od dawna z wyspecjalizowanymi firmami, które w zastępstwie właścicieli zarządzają lokalami komercyjnymi i udziela im rekomendacji jako sprawdzonym oraz rzetelnym partnerom. To właśnie operatorzy prowadzą wszystkie sprawy w imieniu właściciela: reklamują obiekty i lokale, meldują i wymeldowują gości, rozliczają pobyty, gwarantują sprzątanie i wymianę pościeli, zajmują się także ewentualnymi bieżącymi drobnymi naprawami. Inwestorzy, którzy korzystają z takich usług wiedzą, że warto wybrać do współpracy operatorów z doświadczeniem, służących doradztwem w zakresie wyposażenia apartamentów. Nadanie im w pewnym stopniu standardu zbliżonego do hotelowego, oczywiście z zachowaniem oryginalnego klimatu apartamentów, ułatwia sprzedaż pakietów pobytowych i przyczynia się do późniejszej maksymalizacji przychodów z wynajmu.