W ubiegłą sobotę (12 października) miała miejsce finałowa odsłona programu edukacyjnego rozgrywanego pod szyldem Akademii Firmus od kwietnia tego roku, traktującego o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Deszczowa pogoda nie odstraszyła osób, które pojawiły się w koszalińskim MotoParku. Przygotowane atrakcje cieszyły się dużą popularnością wśród młodszych jak i starszych uczestników.

Przejazdy samochodami rajdowymi oraz wyścigowymi z kierowcami miały na celu pokazanie granicy między brawurą, a bezpieczną jazdą oraz przygotowanie się do zmiennych warunków pogodowych w okresie jesienno-zimowym.

Na uczestników czekały także pijane rowery, alkogogle czy hulajnoga elektryczna.

Nie lada wyzwaniem był przejazd samochodem z piłeczką, czyli test Stewarta.

Wszyscy uczestnicy zapatrzeni zostali w peleryny przeciwdeszczowe, rozgrzewające napoje i gorący poczęstunek.

Trudno zliczyć uczestników całego programu „ Świadomy kierowca. Bezpieczna droga do domu”. Byli to uczniowie oraz dzieci przedszkolne aktywnie uczestniczące w szkoleniach jak i całe rodziny i grupy biorące udział w przygotowanych w ramach inicjatywy eventach.

Miejmy nadzieję, że program edukacyjny realizowany wspólnie z partnerami tj. Urzędem Miasta, Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koszalinie oraz Towarzystwem Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A. przyczyni się do wzrostu świadomości wśród kierowców, a każda droga do domu będzie zawsze bezpieczna.

Szczegóły programu na: www.akademiafirmus.pl