Warsztaty Fotografii Smartfonowej

„Najlepszy aparat fotograficzny, to ten który masz akurat przy sobie.” W myśl tego przesłania Firmus zorganizował otwarte szkolenie dla fotoamatorów, które poprowadził Mariusz Stachowiak, ekspert w tej dziedzinie.

Mariusz Stachowiak jest fotografikiem, podróżnikiem, popularyzatorem nowoczesnej fotografii. O jego mistrzostwie w fotografowaniu świadczy fakt, że prestiżowe pismo „National Geografic” zaprosiło go do grona jurorów w Wielkim Konkursie Fotograficznym 2018.

Warsztaty, które poprowadził w Mielnie, odbyły się 7 grudnia ubiegłego roku. – Każdy z nas jest fotografem, codziennie nosząc przy sobie smartfon, którym w prosty sposób i szybko uwiecznia się to, co zachwyca lub wzbudza inne emocje. Nie każdy jednak wykorzystuje wszystkie możliwości, jakie drzemią w jego urządzeniu – podkreśla Mariusz Stachowiak.

Uczestnicy warsztatów zapisywali się na nie za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook. Po części teoretycznej przeprowadzonej przez Mariusza Stachowiaka w sali konferencyjnej Dune Resort, przyszedł czas na część praktyczną. Wszyscy wyruszyli wtedy na teren najnowszej ukończonej inwestycji Firmus Group, czyli Rezydencję Park Mielno przy ulicy Orła Białego 1.

Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie jak najlepszego zdjęcia samej inwestycji lub terenu wokół Rezydencji.

Zwycięzcą konkursu został Dawid Stanny z Gdańska, który w nagrodę otrzymał voucher na dwudniowy pobyt w Dune Resort ufundowany przez jednego ze współorganizatorów – firmę Dune Beach Resort. Wyróżnienie (voucher do Dune Restaurants) otrzymała za swą pracę Karolina Margol z Koszalina.