Małgorzata Kaweńska-Ślęzak

Moim rodzinnym miastem jest Przemyśl, gdzie dorastałam i spędziłam większość swojego dorosłego życia. Moją pasją było położnictwo dlatego zdobyłam wykształcenie w tym kierunku zostając później nauczycielem zawodu położnej w Zespole Szkół Medycznych w Przemyślu. Ukończyłam również studia z zakresu zarządzania i obecnie pracuję w Gabinecie Medycyny Pracy w charakterze menadżera. Moje doświadczenia życiowe oraz wartości jakie wyniosłam z  rodzinnego domu sprawiły, że mam wielki szacunek dla drugiego człowieka oraz potrzebę niesienia pomocy potrzebującym.

Swoją przygodę z pomaganiem rozpoczęłam od wolontariatu medycznego w Hospicjum im. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, później w Domu Samotnej Matki  gdzie byłam wolontariuszką położną. To właśnie tam doszłam do przekonania, że muszę pomóc samotnym matkom z małymi dziećmi aby po opuszczeniu placówek opiekuńczych miały dokąd pójść – postanowiłam założyć wraz z mężem Waldemarem  oraz koleżankami   Justyną Śmidecką i Aliną Konieczną  Fundację „Zdążyć z Miłością”, której głównym celem było tworzenie mieszkań chronionych dla samotnych, bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi.

Fundacja działa w Koszalinie od 2014r. i w tym okresie czasu udało  się nam wyremontować i wyposażyć,  dwa duże mieszkania chronione oraz świetlicę wraz gruntownym remontem dachu kamienicy na łączną sumę około 700 tys. złotych pozyskanych od darczyńców i sponsorów oraz w wielu akcjach charytatywnych. W naszych mieszkaniach  otrzymało do tej pory schronienie 11 mam i 20 dzieci, które mają tutaj bezpieczny dom, otoczone troską, miłością oraz wsparciem terapeutycznym ze strony Fundacji.

Z perspektywy czasu jestem przekonana, że pomaganie potrzebującym ma ogromny sens, gdyż spotykając ludzi, którym udzielamy wsparcia mamy wpływ na dalsze ich losy, powodujemy, że na twarzach dzieci pojawia się uśmiech a ich mamy maja nadzieję na lepsze  życie i powrót do normalności po wielu bardzo przykrych przejściach.

Każdego dnia staram się aby zdążyć z miłością”…