Koszalińska firma zbuduje w Mielnie apartamentowiec dla Firmus Group

Wykonawcą apartamentowca Rezydencja Park Rodzinna –naszej kolejnej inwestycji – zostało Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER. Obiekt powstanie przy ulicy Orła Białego w Mielnie. Będzie to już trzeci budynek, jaki dla Firmusa zbuduje ta ceniona koszalińska firma. Po raz czwarty bankiem obsługującym inwestycję od strony finansowej jest PKO BP.

– Kiedy powstawał apartamentowiec Dune, przyglądaliśmy się jego budowie z podziwem. Rozmachowi, klasie architektury. Realnie oceniając swój potencjał, mieliśmy świadomość, że takie zadanie przerastałoby nasze możliwości. Ale już wtedy pomyśleliśmy, że chcielibyśmy kiedyś budować dla tego inwestora.  Dostaliśmy taką szansę. Wznosiliśmy dwa budynki w ramach Rezydencji Park, obecnie rozpoczynamy realizację Rezydencji Park Rodzinnej. Jesteśmy z tego ogromnie dumni – mówi Wioletta Stelmach, dyrektor generalna w Przedsiębiorstwie Budowlanym KUNCER.

Architektonicznie Rezydencja Park Rodzinna nawiązuje do stylu sąsiadującego kompleksu. Zewnętrznym jego wyróżnikiem jest wykorzystanie motywów budownictwa szachulcowego, czyli jednej z najbardziej charakterystycznych cech dawnego budownictwa pomorskiego.

Atutem inwestycji jest jej piękne otoczenie, czyli przede wszystkim wysokie, nadmorskie sosny wokół i nadmorska zieleń pobliskich wydm. Równie blisko z tego miejsca (około 150 metrów) na plażę morską, jak i na brzeg jeziora Jamno. To centralna część Mielna, a jednocześnie miejsce zaciszne i urokliwe.

Każdy apartament w Rezydencji Park Rodzinna będzie miał taras lub przestronny balkon (ich powierzchnia – w zależności od apartamentu – wyniesie 8 lub  21 m kw.). W hali garażowej w przyziemiu budynku będzie 20 miejsc postojowych, a dodatkowych 12 – na zewnątrz, na zamkniętym terenie posesji. Budynek wyposażony zostanie w windę.