Naszą misją jest uczynienie z polskiego Wybrzeża w perspektywie jednego pokolenia najbardziej pożądanej destynacji dla turystów z Polski i zagranicy.

Historia Firmus Group bierze swój początek od… mieleńskiej plaży. – To właśnie niezwykła przyroda wybrzeża, fale nieustannie zmywające na rozległych plażach biały piasek, słony wiatr i świeżość powietrza. Po krótkim spacerze po dziewiczych plażach zrozumiałem, że odnalazłem swój raj. – wspomina prezes grupy Firmus, Stein Christian Knutsen.

Aspekt ekonomiczny miał również fundamentalne znaczenie. – Po jakimś czasie otrzymałem propozycję zakupu gruntów bezpośrednio przy plaży w przystępnej cenie. Byłem zdumiony tym, że w Polsce na jednego mieszkańca przypada mniej niż 2cm linii brzegowej. Miesiąc później zainwestowałem w teren w pobliżu Morza Bałtyckiego – wyjaśnia prezes Knutsen.

W pierwszych latach swojej działalności Firmus Group zajmował się, co ciekawe, produkcją i eksportem drewnianych domów do Norwegii. Apartamentowiec Tarasy oraz pierwsze kameralne budynki w ramach kompleksu Rezydencja Park nie zaskakiwały być może skalą, ale wprowadzały nowe standardy architektury wyznaczając kierunek przemiany Mielna w elegancki kurort.

Grunty przeznaczone pod inwestycje przekraczają 2 miliony m²
Potencjał zagospodarowania terenu pod budownictwo przewyższa 1 milion m²
W ciągu 20 lat zrealizowano 15 inwestycji
Firmus Group oddał blisko 600 apartamentów i domów

Oficjalne otwarcie spektakularnego kompleksu tuz przy plaży DUNE Resort było czymś pod każdym względem wyjątkowym, wprowadzając do Mielna na stałe klimat znany z południowego Lazurowego Wybrzeża czy też słonecznej Kalifornii. Listę zrealizowanych i gotowych do użytku obiektów zamykają Aparthotel Molo Park oraz pierwsza inwestycja typowo mieszkaniowa w Koszalinie pod nazwą Osiedle Norweskie.

– Mogłoby się wydawać, że polskie Wybrzeże było przez dziesięciolecia jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic Europy – uśmiecha się prezes Knutsen. – Nadmorskie miasto, jakim jest Mielno, przyciąga ponad 150 tysięcy turystów w sezonie letnim, generując ponad milion noclegów. Mimo to, Mielno wciąż pozostaje obszarem, który nie jest dostatecznie zagospodarowany.

Grupa Firmus powiększała swój potencjał od 2000 roku, nabywając grunty i przygotowując je pod potrzeby budownictwa. Obecnie dysponuje zasobami, które lokują ją wśród posiadaczy najrozleglejszych nieruchomości nad polskim Bałtykiem.

– Chcemy dostarczać naszym klientom produkty i usługi w najwyższej jakości i w konkurencyjnej cenie, z zachowaniem krótkich terminów realizacji zamówień – mówi Stein Christian Knutsen.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA FIRMUS GROUP:

FIRMUS NEWS

Firmus News” to własne cykliczne wydawnictwo, powstałe z pasji pracowników i przez nich tworzone nieprzerwanie od 2014 roku. Dzielimy się w nim informacjami o naszych inwestycjach oraz podejmowanych inicjatywach społecznych i charytatywnych. Gazeta jest bezpłatna, wydawana cyklicznie w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy.

GRUPA FIRMUS JEST CZŁONKIEM