Warsztaty Smartfonowej Fotografii poprowadzone przez zawodowego fotografa – Mariusza Stachowiaka cieszyły się dużym zainteresowaniem.

– Jaki jest najlepszy aparat? Ten, który macie przy sobie – rozpoczął warsztaty Mariusz Stachowiak, szerzej znany jako  „Oderwany”. Fotograf pochodzący z Opola zajmuje się robieniem zdjęć na co dzień, przerzucając się w ostatnim czasie z tradycyjnego sprzętu na smartfony. – Najważniejsza jest wytrwałość i pomysł na zdjęcie. Oczywiście kadr, naświetlenie i inne efekty są również istotne – tłumaczył Stachowiak.

Uczestnicy warsztatów przekonali się, że różnica w zdjęciach wykonywanych aparatem fotograficznym a smartfonem, jest coraz mniej widoczna. Większość fotografii, które są w surowym stanie należy odpowiednio obrobić. Prowadzący warsztaty Stachowiak podzielił się kilkoma ciekawymi spostrzeżeniami oraz udzielił uczestnikom cennych rad na temat późniejszego przerabiania zdjęć.

Najważniejszym punktem programu Warsztatów Smartfonowej Fotografii była jednak praca w terenie. Pod czujnym okiem prowadzącego uczestnicy fotografowali najnowszy obiekt Firmus Group, Rezydencję Park Mielno. Autor najlepszego zdjęcia został nagrodzony przez współorganizatora warsztatów  operatora wynajmu Dune Beach Resort, który ufundował dwudniowy pobyt w Dune Resort. Autor drugiej wyróżnionej przez Mariusz Stachowiaka fotografii odebrał „pyszny” voucher do Dune Restaurants.