Firmus Group nawiązał współpracę z PKOl

Polski Komitet Olimpijski oraz Firmus Group będą współpracować w obszarze propagowania wartości olimpijskich, edukacji, czystego sportu, jak i szeroko rozumianego zdrowego stylu życia.

PKOl to autonomiczne ogólnopolskie stowarzyszenie Związków i Organizacji sportowych. Do jego zadań należy m.in. pełna organizacja udziału reprezentacji Polski w Igrzyskach Olimpijskich.

Przygotowywane przez grupę Firmus inwestycje będą skoncentrowane również na sporcie, obejmując w swoich planach m.in. obiekty do żeglarstwa, tenisa, piłki ręcznej oraz golfa. Współpraca z PKOl to nade wszystko propagowanie wartości olimpijskich, edukacji, czystego sportu i zdrowego trybu życia, ale także wymiana doświadczeń w zakresie infrastruktury turystyczno – sportowej. Planowane przez grupę inwestycje mają na celu stworzenie destynacji, w której możliwa będzie organizacja wydarzeń sportowych, treningów i rozgrywek na poziomie zarówno mistrzowskim, jak i zawodowym.

– Działamy z myślą o przyszłych pokoleniach, a nawiązanie współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim to potwierdzenie tej tezy. Jestem przekonany, iż pomimo różnic pomiędzy naszymi branżami, wymiana doświadczeń przyniesie obopólne korzyści – skomentował prezes Firmus Group, Stein Knutsen.