Rezydencja Park Mielno - widok z lotu ptaka

Rezydencja Park przywołuje klimat eleganckiego letniska.

Widać już mury ostatniego elementu zespołu apartamentowego Rezydencja Park w Mielnie. Będzie to dziewiąty a jednocześnie największy, bo oferujący 55 apartamentów, budynek w kompleksie. Jednocześnie to już czternasty apartamentowiec realizowany przez Firmus Group w ogóle. Wraz z budową ruszyła sprzedaż apartamentów, spośród których jedna trzecia została zarezerwowana zanim ruszyły prace budowlane.  

Rezydencja Park Mielno - widok z lotu ptaka

Kompleks Rezydencja Park tworzyć będzie dziewięć kameralnych budynków z blisko 200 apartamentami. Całość wykonana w zabudowie wzorowanej na szachulcowym budownictwie typowym dla dawnego Pomorza. Jest to miejsce z charakterem: niemal centrum Mielna, a jednak zawsze – nawet w szczycie sezonu letniego – panuje tam cisza i klimat spokojnego letniska.

Sześć obiektów, które powstawały etapowo w kolejnych latach, służy już właścicielom i ich gościom. Siódmy i ósmy, czyli Rezydencja Park Orła i Rezydencja Park Kopernika, powstające w północnej części kompleksu, powoli zbliżają się do finału budowy. Wszystkie znajdujące się w nich lokale od dawna mają już nabywców.

Ostatnia, dziewiąta część Rezydencji Park, zamknie kompleks od południa, czyli od strony jeziora Jamno. Budowa weszła w fazę stawiania murów nośnych. Warto zaznaczyć, że zainteresowanie powstającymi apartamentami jest ogromne, bo praktycznie jedna trzecia z nich została zarezerwowana zanim wykonawca wszedł na plac budowy.

Skąd taka popularność Rezydencji Park? Decyduje o niej położenie i charakterystyka tego zespołu apartamentowego. Są to budynki kameralne, otoczone zielenią – w tym starymi sosnami nadmorskiego parku. Mają jednolity, stonowany styl architektoniczny. Gwarantują pełną prywatność, doskonałe warunki nie tylko do wypoczynku, ale również na przykład do pracy twórczej. W portfolio Firmus Group stanowią przeciwwagę dla obiektów Dune Resort – posadowionych w pierwszej linii brzegowej, spektakularnych i zdecydowanie większych.

Każdy z apartamentów Rezydencji Park dysponuje rozległym tarasem lub balkonem, każdy urządzony jest pod klucz – z w pełni urządzonymi łazienkami i aneksami kuchennymi. Każdy z właścicieli apartamentów ma zapewnione miejsce postojowe dla samochodu. Przestrzeń między budynkami urządzona jest w sposób gwarantujący możliwość odpoczynku, ale również zabawy z dziećmi. Teren jest w pełni ogrodzony, co gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

Już teraz, kiedy trwają dwie ostatnie budowy, można powiedzieć, że Rezydencja Park przywołuje ducha starego Mielna – tego sprzed ponad stu lat, kiedy pojawili się tutaj pierwsi goście poszukujący wypoczynku jednocześnie nad morzem i jeziorem. Powstała w tym miejscu enklawa pięknej architektury, uroczy zakątek turystycznego miasta.