FIRMUS GROUP SPONSOREM PGNiG SUMMER SUPERLIGA

Rusza PGNiG Summer Superliga. W najbliższy weekend zawita cykl zawodów zawita nad polskie morze. Kolejne rozgrywki odbędą się w Mielnie.

W najbliższych dniach na plaży głównej w Mielnie powstaną dwa profesjonalne boiska do piłki ręcznej plażowej, na których w ramach eliminacji do turnieju finałowego Mistrzostw Polski rywalizować będą najlepsze krajowe zespoły. Swój udział zapowiedziało 14 drużyn, między innymi BHT Auto Forum Petra Płock, która w miniony weekend zajęła 2. miejsce w finałach European Beach Handball Tour we Włoszech.

– Tradycyjnie już, zanim rozpoczniemy właściwy turniej PGNiG Summer Superligi, zmagania sportowe poprzedzą zajęcia dla dzieci organizowane w ramach PGNiG Summer Camp. Bardzo zależy nam na promowaniu dyscypliny wśród dzieci i młodzieży, stąd po raz kolejny odbędzie się trening na piasku, podczas którego nasi trenerzy – zawodnicy seniorskich zespołów umożliwią dzieciakom poznanie podstaw piłki ręcznej plażowej. Po campie, około godziny 15 planujemy rozegranie mini turnieju dla dzieci – zapowiada Jakub Malinowski, prezes Fundacji Modern Sport, organizatora turnieju. – Zwieńczeniem dnia będzie rozegrany około godziny 17.30 mecz pokazowy w wykonaniu reprezentacji narodowej. Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę. Pierwszego dnia odbędą się mecze grupowe i eliminacyjne, które zostaną dokończone w niedzielę. Od około godziny 14.00 zaplanowane są spotkania finałowe – dodaje.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.