FIRMUS GROUP – PB KUNCER: modelowa współpraca dewelopera z wykonawcą

Od pięciu lat trwa współpraca Firmus Group i Przedsiębiorstwa Budowlanego KUNCER. Ukończony właśnie aparthotel Molo Park w Mielnie jest piątym obiektem zrealizowanym przez koszalińską firmę dla norweskiego dewelopera. Zarówno inwestor jak i wykonawca uważają go za wspólny sukces. Powstał obiekt architektonicznie interesujący, bardzo funkcjonalny, w najmniejszych szczegółach dopracowany.

budynek Molo Park w Mielnie - zdjęcie z drona

Wcześniejsze zadania wykonywane przez PB KUNCER na rzecz Firmusa to dwa najmniejsze i dwa nieco większe apartamentowce wchodzące w skład Rezydencji Park. Budowa pierwszego z nich rozpoczęła się w 2013 roku. W tym samym mniej więcej czasie firma wykonała roboty adaptacyjne w pomieszczeniach pierwszej części Dune Resort, gdzie obecnie działa restauracja Dune Restaurant Cafe Lounge oraz prace wykończeniowe w części apartamentów, w tym czterech największych typu penthouse.  

Prace przy ukończonym właśnie Molo Parku trwały z kolei 18 miesięcy. Wioletta Stelmach, dyrektor generalna PB KUNCER, mówi: – To było z wielu powodów trudne zadanie. Nie chodzi tylko o stosunkowo krótki termin realizacji i złożony technicznie projekt. Uwarunkowania miejsca spowodowały zaś, że potrzebny nam dźwig ustawiliśmy za zgodą sąsiada inwestycji na jego terenie. Tempo robót ograniczał okresowo turystyczny charakter Mielna. W miejscowości wypoczynkowej życie toczy się swoim rytmem, który należy uszanować. Dlatego aby nie przeszkadzać sąsiadom i turystom, prace zaczynaliśmy dopiero od godziny 9. Staraliśmy się również w jak największym stopniu ograniczać hałas.

Krzysztof Kuncer, właściciel i prezes zarządu firmy, podsumowuje: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy wraz z Firmusem uczestniczyć w przemianie Mielna, w zmianie oblicza tej miejscowości. Czujemy się zaszczyceni, że Firmus powierzył nam możliwość uczestniczenia w swoich mieleńskich inwestycjach. Współpraca z tym inwestorem daje nam bardzo dużo satysfakcji i zadowolenia. Jest on partnerem bardzo wymagającym, ale to wychodzi na dobre realizowanym obiektom. Jestem przekonany, że nie zawiedliśmy oczekiwań zamawiającego. Chciałbym podkreślić, że końcowy efekt inwestycji – prócz pracy projektantów – zawsze zależy od kompetencji osób prowadzących inwestycję oraz fachowości i zaangażowania wykonawców. Myślę, że z efektu uzyskanego przy realizacji Molo Parku zarówno projektanci, jak i inwestor mogą być zadowoleni. Wszyscy pracownicy firmy KUNCER wykazali bardzo duże zaangażowanie, za co im serdecznie dziękuję. A Firmusowi życzę wielu kolejnych wspaniałych realizacji. Pozostajemy jako wykonawca do dyspozycji mieleńskiego dewelopera. I dodam jeszcze zupełnie prywatnie, że bardzo się cieszę, iż Mielno ma tak wspaniałego i ambitnego inwestora. Życzę mu pokonania wszelkich trudności i zrealizowania kolejnych planów.

Dyrektor Wioletta Stelmach dodaje: – Praca z Firmusem to przyjemność. Mieliśmy za partnerów ludzi kompetentnych i otwartych na współpracę. Wszyscy rozumieliśmy, że od zgodnego rozwiązywania wszelkich trudności zależy końcowy efekt. Podkreślić warto, że wszelkie materiały – plany, kosztorysy i inne dokumenty były opracowane perfekcyjnie i zostawiały mały margines wątpliwości. Z drugiej strony, kiedy pojawiały się jakieś problemy bieżące, umieliśmy je szybko rozwiązywać. 

O Firmusie jako biznesowym partnerze mówi: – Zasadą jego postępowania jest uczciwość. To, co zostało wspólnie zatwierdzone, jest święte. Oczywiście są umowy i spisane protokoły, ale i bez dokumentów wszystkie ustalone kwestie byłyby obowiązujące.

Również osoby odpowiedzialne za współpracę po stronie Firmusa w superlatywach podsumowują kooperację z PB KUNCER. Karolina Siwek, która nadzorowała budowę Molo Park, kwituje: – Zakończyliśmy właśnie budowę ostatniej i największej wspólnie prowadzonej inwestycji. Wspólnej, bo z Generalnym Wykonawcą PB Kuncer naprawdę współpracowało się bardzo dobrze. Od najmniejszych Rezydencji, 12-lokalowych poprzez większe Rezydencje Rodzinne do finału w postaci MoloParku, prestiżowego i skomplikowanego. Duży, trudny, zaskakujący budynek pokazał, że z taką firmą budowlaną jak PB KUNCER można wiele zrobić i co najważniejsze w najwyższym standardzie jakościowym oraz terminowo. Stein Christian Knutsen, prezes zarządu Firmus Group, podsumowuje: – Kładziemy duży nacisk na współpracę z lokalnymi podmiotami od początku naszej działalności w Mielnie. Firma Kuncer idealnie wpisuje się w nasze oczekiwania. Gwarantuje pełne zaangażowanie, najwyższe kompetencje i profesjonalizm. Zrealizowane obiekty dały satysfakcję zarówno nam, jak i wykonawcy. Gdybym został poproszony o udzielenie rekomendacji lokalnej firmie budowlanej, udzieliłbym jej bez wahania właśnie PB Kuncer.  Jakość wykonawstwa jaką demonstruje, nie odbiega od poziomu oferowanego przez największe firmy budowlane w Polsce. Wiemy to z doświadczenia płynącego ze współpracy z największymi. PB Kuncer w niczym im nie ustępuje! Mam nadzieję, że pięcioletnie pozytywne doświadczenia zaowocują dalszą współpracą.